Światowej sławy artyści muzyki operowej

Drodzy Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Pałac Sieniawa -jako sponsor i patron XXIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ, w dniach 23 czerwca - 25 sierpnia gości w swoich progach wybitnych artystów i gwiazdy muzyki operowej, między innymi Panią Małgorzatę KELLIS i Pana Wiesława OCHMANA.

W programie FESTIWALU, który rok rocznie gromadzi coraz większe tłumy znalazło się 10 koncertów. Odbywać się one będą tradycyjnie w poniedziałkowe wieczory w leżajskiej Bazylice Ojców Bernardynów. Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywa się w Leżajskiej Bazylice Ojców Bernardynów od 19 lat, w okresie od czerwca do sierpnia każdego roku. Corocznie bierze w nim udział kilkudziesięciu artystów światowej sławy z kraju i zagranicy. Barokowe organy w Leżajsku są jednymi z najznakomitszych w Europie, a ich znaczenie stale rośnie właśnie dzięki organizowanemu Festiwalowi. Koncerty, których odbywa się kilkanaście każdego roku, skupiają rzesze sympatyków szczelnie wypełniających bazylikę. Festiwal to również promocja miasta i regionu, którego Pałac Sieniawa z racji swojego bliskiego położenia aktywnie wspiera.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii zdjęć z pobytu gwiazdy tegorocznego festiwalu, Pani Małgorzaty KELLIS w Pałacu oraz koncertu inaugurującego Festiwal. -galeria już wkrótce.

Wszystkie aktualności


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij