Młodzież z Litwy i Ukrainy

Pałac Sieniawa k. Rzeszowa oraz Pałac Łochów nieopodal Warszawy goszczą 40-osobową grupę młodzieży polonijnej z Litwy i Ukrainy w dniach 14-27 lipca 2014 roku. Organizatorami i sponsorami kolonii są Spółka ARCHE, która bierze udział w akcjach charytatywnych i kulturalnych daleko wykraczających poza działalność firmy, Fundacja Leny Grochowskiej oraz Siedlecki Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska, wspierający Polonię za wschodnią granicą.

Historyczny hotel w magicznym miejscu niedaleko Rzeszowa - PAŁAC SIENIAWA

Swoja przygodę koloniści rozpoczęli od pobytu w Pałacu Sieniawa, gdzie czekało na nich dużo atrakcji związanych z polską historią. 

Młodzież oprócz wiedzania Sieniawy, miała okazję poznać również historię okolic Sieniawy na dwóch wycieczkach. 

Czas wolny został wzbogacony warsztaty kulinarnymi z degustacją, lekcją przyrodniczą w miejscowym nadleśnictwie oraz warsztatami teatralnymi, umożliwiającymi poznanie i doskonalenie języka polskiego.

Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe z widokiem na historię - PAŁAC ŁOCHÓW

Drugim etapem kolonii był pobyt w Pałacu Łochów. Jest to zabytkowy XIX-wieczny zespół Pałacowo – Parkowy, położony zaledwie godzinę drogi od Warszawy nad rzeką Liwiec, w malowniczym otoczeniu przyrody, gdzie czas płynie inaczej...

Pałac ściśle związany jest z kulturą. Na terenie obiektu znajduje się wyspa Pisarzy i Poetów, stworzona przez rzeźbiarzy amatorów na ubiegłorocznym plenerze rzeźbiarskim. Działa tu również pracownia ceramiczna, która prowadzi warsztaty garncarskie, gdzie swoich sił będzie mogła spróbować młodzież z Litwy i Ukrainy. Ściany pałacowych wnętrz zdobią prace najlepszych artystów polskich m.in. Jerzego Dudy Gracza, Zdzisława Beksińskiego, Szymona Kobylińskiego, Janusza Lewandowskiego, Kiejstuta Bereźnickiego. W czasie pobytu młodzieży w pałacu będzie odbywał się plener malarski najlepszych polskich artystów współczesnych. Pałac będzie gościć m.in. Jana Bonawenturę Ostrowskiego, Anetę Jaźwińską, Janusza Lewandowskiego, Jana Wołka, Halinę Nowicką. Przy tej okazji zostaną zorganizowane warsztaty malarskie dla uczestników kolonii pod okiem najlepszych znawców tej dziedziny sztuki.

Bezpośredni dostęp do rzeki Liwiec z rozległymi terenami zielonymi, stworzył możliwość organizacji spływu kajakowego oraz zawodów sportowych.

Pobyt w Polsce nie może się odbyć bez wizyty w stolicy. Spółka Arche zadbała również o wycieczkę do najpiękniejszych miejsc w Warszawie i Centrum Nauki Kopernik. Dbając o poznanie kultury polskiej oprócz bogatych wycieczek historycznych zostały także zorganizowane lekcje języka polskiego.

 

Wszystkie aktualności


2016-07-12 Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży w Pałacu w Sieniawie.

W poniedziałek, 18 lipca 2016 roku w Pałacu w Sieniawie rozpocznie się turnus Kolonii Artystycznych w ramach Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży, organizowanej przez Fundację Leny Grochowskiej.


2016-02-15 Walentynkowy Koncert Charytatywny

13 lutego w Pałacu Sieniawa odbył się Walentynkowy Koncert Charytatywny, który był kolejną okazją do wsparcia Fundacji Leny Grochowskiej. Tym razem zbierano fundusze na zapewnienie i wyposażenie mieszkania dla rodziny Państwa Wojciechowskich z Kazachstanu, która zamieszka w Siedlcach.2015-01-28 Doceniono Kadry Pałacu Sieniawa

Personel Pałacu Sieniawa został doceniony przez Ministerstwo Gospodarki.


2014-07-21 Młodzież z Litwy i Ukrainy

Pałac Sieniawa k. Rzeszowa oraz Pałac Łochów nieopodal Warszawy goszczą 40-osobową grupę młodzieży polskiej z Litwy i Ukrainy w dniach 14-27 lipca 2014 roku. Organizatorami i sponsorami kolonii są Spółka ARCHE, która bierze udział w akcjach charytatywnych i kulturalnych daleko wykraczających poza działalność firmy, Fundacja Leny Grochowskiej oraz Siedlecki Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska, wspierający Polonię za wschodnią granicą.


2014-07-08 Zespół BLUE CAFE w Pałacu Sieniawa.

Szanowni Państwo, Pałac Sieniawa jako partner i sponsor Dni Gminy Tryńcza, miał okazję gościć w swoich progach wyjątkowych gości; Zespół BLUE CAFE. Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia ze specjalnej sesji, która została wykonana w Pałacu.


2014-07-04 Wizyta zespółu DŻEM

Drodzy Państwo pragniemy podzielić się z Państwem wiadomością,  że właśnie Pałac Sieniawa - jako partner XXIV MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU MOTOCYKLOWEGO RADAWA 2014 miał okazję gościć w swych progach wyjątkowych gości - gwiazdę ZLOTU - Zespół DŻEM.  


2014-07-03 Światowej sławy artyści muzyki operowej

Drodzy Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że Pałac Sieniawa -jako sponsor i patron XXIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ, w dniach 23 czerwca - 25 sierpnia gości w swoich progach wybitnych artystów i gwiazdy muzyki operowej, między innymi Panią Małgorzatę KELLIS i Pana Wiesława OCHMANA.


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij